NATURA NA POKOLENIA

Strona główna » Aktualności » NATURA NA POKOLENIA

wielkość tekstu: A | A | A

W dniach 9-10.10.2018r. w Klembowie pod Warszawą odbyło się dwudniowe seminarium inaugurujące projekt Fundacji Ziemia i Ludzie – „NATURA NA POKOLENIA”. 

NATURA NA POKOLENIA to międzypokoleniowy program edukacji ekologicznej mieszkańców obszarów chronionych w województwach: śląskim, mazowieckim, dolnośląskim, wielkopolskim, pomorskim, warmińsko-mazurskim i lubelskim.

Cel projektu: wzrost świadomości ekologicznej mieszkańców obszarów chronionych nt. potrzeby oraz właściwych metod ochrony przyrody, jak również korzyści z dobrze zachowanej przyrody i krajobrazu.

Głównymi grupami docelowymi projektu są przedstawiciele dwóch pokoleń społeczności lokalnych:

- seniorzy, osoby w wieku 60+, w szczególności słuchacze Uniwersytetów Trzeciego Wieku,                                 

- młodzież szkolna – ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich.

Piękna przyroda jest nieodłączną częścią lokalnego dziedzictwa i powodem do dumy społeczności lokalnych. Chrońmy przyrodę w interesie swoim i swoich najbliższych: chcemy przecież żyć w otoczeniu harmonijnego krajobrazu i bogatego w gatunki zróżnicowanego, czystego środowiska przyrodniczego. Projekt Natura na pokolenia angażuje społeczności lokalne w ochronę przyrody na obszarach cennych przyrodniczo w ich najbliższym sąsiedztwie.

UTW Łazy znalazł się w 10-tce uniwersytetów z Polski zaproszonych do udziału w tym projekcie. W ramach współpracy międzypokoleniowej zaprosiliśmy do udziału w projekcie Szkołę Podstawową Nr 3, harcerzy z grupy AMONIT oraz młodzież z „Gostka”. Projekt realizowany będzie do kwietnia 2020 roku.

 

czytano: 467 razy

autor: utwlazy.pl

data dodania: 2018-10-15 22:07:05

Oferujemy
  • KAWIARENKĘ LITERACKĄ
  • TEATR I KINO
  • PRZEDSTAWIENIA KABARETOWE
  • ZAJĘCIA PLASTYCZNE
  • ZAJĘCIA KULTURALNE
  • SPORTY WODNE
Formularz zapytaniowy
Ciekawostki
  • Celem Uniwersytetów Trzeciego Wieku jest włączenie osób starszych do kształcenia ustawicznego, aktywizacja intelektualna, psychiczna i fizyczna słuchaczy jak również opracowanie metod edukacji i wdrażanie profilaktyki gerontologicznej.dalej 
  • Pierwszy polski Uniwersytet III wieku powstał w 1975r. w Warszawie.dalej 

UNIWERSYTET TRZECIEGO WIEKU W ŁAZACH
UL. JESIONOWA 1, 42-450 ŁAZY

tel.: 728 404 741
e-mail: utw@utwlazy.pl

Uniwersytet Trzeciego Wieku w Łazach. UTW Łazy. Ogólnopolska Olimpiada Sportowa UTW. Aktualności, historia, zarząd, rada programowa, zajęcia, wykłady.
Poleć stronę
Wypełnij formularz kontaktowy
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Wersja mobilna