Kabaret 50 + pozytywna energia

Strona główna » Aktualności » Kabaret 50 + pozytywna energia

wielkość tekstu: A | A | A

XI Juwenalia III Wieku w Warszawie - wielki come back Kabaretu 50+

Na XI Juwenaliach II Wieku, organizowanych w Warszawie przez Fundację AVE, w dobrym stylu zaprezentował się Kabaret 50+.  Po czterech latach przerwy i w nieco  zmienionym składzie Małgorzata Iwińska, Małgorzata Barska, Małgorzata Ziaja, Stefan Glanda przedstawił program artystyczny pt. " Nie jestem ciekawa ale lubię wiedzieć". Wulkan energii, dowcipu, inteligentnego dialogu, doskonałej gry aktorskiej ujął publiczność i jurry. Kabaret 50+ zdobył I miejsce w kategorii kabaret. Przez trzy dni 23-25.września na trzech  warszawskich scenach Białołęckiego Ośrodka Kultury, Teatru Palladim, i Klubu Hybrydy wystąpiło ponad 3,5 tysiąca seniorów z Uniwersytettów III wieku z całej Polski. Seniorzy zaprezentowali sztuki teatralne, zaśpiewali chóralnie, zespołowo, solowo, pokazali układy taneczne. "- To największy w Europie interdyscyplinarny festiwal artystyczny seniorów- mówi Bartłomiej Włodkowski, prezes Fundacji AVE i pomysłodawca imprezy.- Chcemy pokazać, że sztuka i kultura potrafią zmienić jesień życia w twórczą wiosnę i są znakomitą propozycją dla każdego, niezależnie od wieku. Po prostu warto żyć artystycznie i kulturalnie.

Pozytywna energia Kabaret 50+ w Chorzowie zdobył II miejsce za spektakl pt."Prawda czy plotka". 10. października w Chorzowskim Centrum Kultury odbył się II Festiwal Ludzi Szczęśliwych " Proskenion". Festiwal Ludzi Szczęśliwych to wydzrzenie, którego celem jest promowanie wśrod seniorów aktywnej postawy wobec życia kulturalnego oraz zachęcanie do realizowania własnych pomysłów artystycznych. Kabaret 50+ pierwszy raz wziął udział w drugiej edycji Proskenion. Świetna gra aktorska, huragan śmiechu, porywający dowcip, to poprostu świetny kabaret. Wspaniały występ przyjęty entuzjastycznie przez publiczność i jurry. Kabaret 50+ w skłądzie Małgorzata Iwińska, Małgorzata Barska, Małgorzata Ziaja, Stefan Glanda odebrali nagrodę za zajęcie II miejsca w kategorii " Teatry i Kabarety". Liderka kabaretu Małgorzata Iwińska otrzymała specjalną nagrodę jurry za grę aktorską w spektaklu " Prawda czy plotka"

czytano: 976 razy

autor: utwlazy.pl

data dodania: 2018-10-14 14:55:36

Oferujemy
  • KAWIARENKĘ LITERACKĄ
  • TEATR I KINO
  • PRZEDSTAWIENIA KABARETOWE
  • ZAJĘCIA PLASTYCZNE
  • ZAJĘCIA KULTURALNE
  • SPORTY WODNE
Formularz zapytaniowy
Ciekawostki
  • Celem Uniwersytetów Trzeciego Wieku jest włączenie osób starszych do kształcenia ustawicznego, aktywizacja intelektualna, psychiczna i fizyczna słuchaczy jak również opracowanie metod edukacji i wdrażanie profilaktyki gerontologicznej.dalej 
  • Pierwszy polski Uniwersytet III wieku powstał w 1975r. w Warszawie.dalej 

UNIWERSYTET TRZECIEGO WIEKU W ŁAZACH
UL. JESIONOWA 1, 42-450 ŁAZY

tel.: 728 404 741
e-mail: utw@utwlazy.pl

Uniwersytet Trzeciego Wieku w Łazach. UTW Łazy. Ogólnopolska Olimpiada Sportowa UTW. Aktualności, historia, zarząd, rada programowa, zajęcia, wykłady.
Poleć stronę
Wypełnij formularz kontaktowy
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Wersja mobilna