II FORUM WIZJA ROZWOJU

Strona główna » Aktualności » II FORUM WIZJA ROZWOJU

wielkość tekstu: A | A | A

W dniach 24 – 25 czerwca 2019 roku w Gdyni w obiektach Akademii Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte odbyła się II edycja Forum Wizja Rozwoju. Patronat nad tym projektem objął Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki

Forum to niezwykle ważne wydarzenie, organizowane w Polsce północnej.

Krystyna Męcik została zaproszona do udziału w tym wydarzeniu, jak również do podzielenia się swoją wiedzą oraz doświadczeniem zawodowym w bloku „Srebrna Gospodarka”, w panelu „Gmina dla seniora, a rozwój lokalnego rynku”.

Wśród tematów, dotyczących polityki senioralnej, nie zabrakło drugiego dnia forum rozważań, czy usługi dla najstarszych osób powinny być oferowane na rynku publicznym, czy też prywatnym. Debatowano także, w jaki sposób doprowadzić do sytuacji, aby seniorzy jak najlepiej odnajdowali się w ciągle rozwijającym się świecie nowoczesnych technologii.

Przewodnicząca Sejmowej Komisji Polityki Senioralnej Małgorzata Zwiercan, tak podsumowała blok tematyczny „Srebrna Gospodarka”.

– Ze względu na to, że sprawy osób starszych zawsze były mi bliskie, jestem dumna, że znaczną część tego wydarzenia stanowiły dyskusje o srebrnej gospodarce. Dziękuję wszystkim za wkład, jaki wnieśli w prowadzone rozmowy – powiedziała Poseł Małgorzata Zwiercan – Potrzeba wiele pracy, aby spełnić oczekiwania i potrzeby tak szybko rosnącej i zróżnicowanej grupy społecznej, jaką są osoby starsze. Istotne jest jednak, by nie postrzegać seniorów jedynie jako wyzwania, ale zauważyć również ich szeroki potencjał, zarówno ekonomiczny, jak i społeczny.

Tegoroczną edycję II Forum Wizja Rozwoju zakończono koncertem Eleni, która zaśpiewała na scenie w sali plenarnej swoje największe przeboje.

W drugiej edycji Forum Wizja Rozwoju wzięło udział około 5000 osób.

EW.

czytano: 916 razy

autor: utwlazy.pl

data dodania: 2019-07-06 17:39:50

Oferujemy
  • KAWIARENKĘ LITERACKĄ
  • TEATR I KINO
  • PRZEDSTAWIENIA KABARETOWE
  • ZAJĘCIA PLASTYCZNE
  • ZAJĘCIA KULTURALNE
  • SPORTY WODNE
Formularz zapytaniowy
Ciekawostki
  • Celem Uniwersytetów Trzeciego Wieku jest włączenie osób starszych do kształcenia ustawicznego, aktywizacja intelektualna, psychiczna i fizyczna słuchaczy jak również opracowanie metod edukacji i wdrażanie profilaktyki gerontologicznej.dalej 
  • Pierwszy polski Uniwersytet III wieku powstał w 1975r. w Warszawie.dalej 

UNIWERSYTET TRZECIEGO WIEKU W ŁAZACH
UL. SPÓŁDZIELCZA 2, 42-450 ŁAZY

tel.: 728 404 741
e-mail: utw@utwlazy.pl

Uniwersytet Trzeciego Wieku w Łazach. UTW Łazy. Ogólnopolska Olimpiada Sportowa UTW. Aktualności, historia, zarząd, rada programowa, zajęcia, wykłady.
Poleć stronę
Wypełnij formularz kontaktowy
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Wersja mobilna