Warsztaty w Szczyrku

Strona główna » Aktualności » Warsztaty w Szczyrku

wielkość tekstu: A | A | A

W dniach 17 – 19. 08. 2015 najbardziej zasłużeni członkowie naszego UTW wzięli udział w warsztatach zdrowia w Szczyrku. Pierwszego dnia po przyjeździe słuchacze rozlokowali się w pokojach i zjedli obiad, po którym wysłuchali ciekawego wykładu p. Ludmiły Pileckiej pt. „Ruch, gimnastyka twarzy i szyi. Zdrowa skóra, zdrowe kosmetyki”. Dowiedzieliśmy się m. In. Jak rozkładać krem na twarzy, jak i czym myć twarz, jakie są ćwiczenia przeciwdziałające zwiotczeniu ( masaż), tworzeniu się” drugiej brody” ćwiczenia na ładną szyję i dekolt.
   Po wykładzie udaliśmy się na zajęcia sportowo-ruchowe. Prowadziła je p. Wioleta Palka-Soja, osoba bardzo sympatyczna, pełna energii życiowej i mająca w sobie tyle radości życia, że potrafiła nas wszystkich porwać za sobą i zarazić entuzjazmem. To dzięki niej wszyscy ćwiczyliśmy z wielkim zaangażowaniem i poświęceniem. Po kolacji uczestniczyliśmy w koncercie na gongi i misy („Kąpiel w dźwięku. Harmonizowanie ciała, umysłu, ducha”). Było to doprawdy niezapomniane przeżycie.
W drugim dniu po śniadaniu znów oddaliśmy się z zapałem ćwiczeniom gimnastycznym, pod kierunkiem p. Wioletki. I kolejny wykład – p. Maryla Braniecka opowiedziała nam o funkcjonowaniu NFZ; o dyrektywie unijnej z 2014 r. dot. refundacji do operacji wykonanych za granicą. Podała informacje na temat potrzebnych dokumentów, sposobu wypełniania druków. Dowiedzieliśmy się jakie kolejne kroki trzeba podjąć, aby uzyskać zgodę NFZ, na jakie trudności można się natknąć. Były to cenne i przydatne wiadomości.
   Po wykładzie studenci mieli czas wolny, który spora grupa wykorzystała na marsz z kijkami. Po obiedzie znów znaczna część poszła z kijkami, a część udała się na spacer w okolice pensjonatu.
Po powrocie mieliśmy kolejne zajęcia sportowo-ruchowe z przemiłą p. Wioletką, a wieczorem czekała na nas niespodzianka w postaci ogniska z grillem i występem zespołu góralskiego. Tak pięknie rozpoczęty wieczór zakończył się w dyskotece.
Ostatniego dnia rano przywitało nas piękne słońce. Po śniadaniu odbyły się ostatnie zajęcia gimnastyczne, a po nich marsz z kijkami.
Ogólnie wyjazd był bardzo udany i przyniósł wiele korzyści zarówno naszym ciałom jak i umysłom. Był połączeniem przyjemnego z pożytecznym.

 

Warsztaty zostały zrealizowane dzięki dofinansowaniu ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Osób Starszych na zadanie pn. "Ogólnopolska Olimpiada Sportowa Uniwersytetów Trzeciego Wieku i organizacji senioralnych"

czytano: 1260 razy

autor: utwlazy.pl

data dodania: 2015-09-21 13:44:56

Oferujemy
  • KAWIARENKĘ LITERACKĄ
  • TEATR I KINO
  • PRZEDSTAWIENIA KABARETOWE
  • ZAJĘCIA PLASTYCZNE
  • ZAJĘCIA KULTURALNE
  • SPORTY WODNE
Formularz zapytaniowy
Ciekawostki
  • Celem Uniwersytetów Trzeciego Wieku jest włączenie osób starszych do kształcenia ustawicznego, aktywizacja intelektualna, psychiczna i fizyczna słuchaczy jak również opracowanie metod edukacji i wdrażanie profilaktyki gerontologicznej.dalej 
  • Pierwszy polski Uniwersytet III wieku powstał w 1975r. w Warszawie.dalej 

UNIWERSYTET TRZECIEGO WIEKU W ŁAZACH
UL. SPÓŁDZIELCZA 2, 42-450 ŁAZY

tel.: 728 404 741
e-mail: utw@utwlazy.pl

Uniwersytet Trzeciego Wieku w Łazach. UTW Łazy. Ogólnopolska Olimpiada Sportowa UTW. Aktualności, historia, zarząd, rada programowa, zajęcia, wykłady.
Poleć stronę
Wypełnij formularz kontaktowy
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Wersja mobilna