6 lat akcji Święto Ziemi - ekologiczno-edukacyjna integracja pokoleń „od przedszkola po trzeci wiek” to 600 posadzonych drzewek

Strona główna » Aktualności » 6 lat akcji Święto Ziemi - ekologiczno-edukacyjna integracja pokoleń „od przedszkola po trzeci wiek” to 600 posadzonych drzewek

wielkość tekstu: A | A | A

W piątek 25 kwietnia 2014 r. w ramach „Dnia Ziemi” z inicjatywy UTW w Łazach zostało posadzonych około 100 sadzonek lip i dębów. W tej integracyjno - edukacyjnej akcji wzięły udział przedszkolaki, harcerze i zuchy z Zespołu Szkół Nr 1, uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 3, młodzież klas mundurowych z Zespołu Szkół im. Prof. Gostkowskiego oraz studenci UTW.
W akcję włączyli się zaproszeni goście, m. in. Poseł na Sejm RP pan Piotr Van der Coghen wraz z małżonką, Dyrektor Przedszkola Beata Potasińska, opiekunowie uczniów, rodzice, dziadkowie najmłodszych uczestników.
Po wspaniałych występach przedszkolaków oklaskiwanych gromkimi brawami, uczestnicy udali się w wyznaczone miejsca aby posadzić drzewka. Pod fachowym okiem leśniczego pana Piotra Szydły rozpoczęło się sadzenie drzewek. Sadzonki posadzono przy drodze wiodącej na stadion oraz zalew Mitręga.
Akcja, która została przeprowadzona już po raz szósty jest doskonałym przykładem budowania więzi międzypokoleniowych, kształtowania postaw proekologicznych, dbałości o lokalne środowisko.
Zarząd UTW Łazy pragnie serdecznie podziękować wszystkim uczestnikom akcji.
Dziękujemy paniom: Krystynie Sporek i Marysi Węgiel które przygotowały słodką niespodziankę dla najmłodszych uczestników akcji.

 

Zarząd UTW

czytano: 1050 razy

autor: utwlazy.pl

data dodania: 2014-04-30 12:20:04

Oferujemy
  • KAWIARENKĘ LITERACKĄ
  • TEATR I KINO
  • PRZEDSTAWIENIA KABARETOWE
  • ZAJĘCIA PLASTYCZNE
  • ZAJĘCIA KULTURALNE
  • SPORTY WODNE
Formularz zapytaniowy
Ciekawostki
  • Celem Uniwersytetów Trzeciego Wieku jest włączenie osób starszych do kształcenia ustawicznego, aktywizacja intelektualna, psychiczna i fizyczna słuchaczy jak również opracowanie metod edukacji i wdrażanie profilaktyki gerontologicznej.dalej 
  • Pierwszy polski Uniwersytet III wieku powstał w 1975r. w Warszawie.dalej 

UNIWERSYTET TRZECIEGO WIEKU W ŁAZACH
UL. JESIONOWA 1, 42-450 ŁAZY

tel.: 728 404 741
e-mail: utw@utwlazy.pl

Uniwersytet Trzeciego Wieku w Łazach. UTW Łazy. Ogólnopolska Olimpiada Sportowa UTW. Aktualności, historia, zarząd, rada programowa, zajęcia, wykłady.
Poleć stronę
Wypełnij formularz kontaktowy
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Wersja mobilna