Spotkanie poetyckie

Strona główna » Aktualności » Spotkanie poetyckie

wielkość tekstu: A | A | A

1 grudnia 2016r odbyło się czwarte już spotkanie poetyckie przygotowane, w ramach Kawiarenki Literackiej, przez Sekcję Literacką UTW i Bibliotekę Miejską w Łazch. Liderka sekcji Lidia Kałuzińska niezmiennie propaguje poezję jako gatunek literacki bliski jej sercu, udowadniając swoimi wykładami, że poezja nie jest trudna. Po spotkaniach z poezją ks.Jana Twardowskiego, Agnieszki Osieckiej oraz twórczością lokalnych poetów przyszedł czas na twórczość Haliny Poświatowskiej, urodzonej w Częstochowie więc bliskiej nam mentalnie i terytorialnie. Wygłoszony wykład, przeplatany ciekawostkami, opiniami i cytatami, przyblizył nam twórczość poetki. Halina Poświatowska nazwana przez Stanisława Grochowiaka "fenomenem autentycznego erotyzmu" jest ciągle czytana i odkrywana na nowo przez coraz to młodsze pokolenia. Aby przybliżyć nastrój i klimat twórczości poetki, naznaczonej piętnem nieustannie czyhającej śmierci oraz wyjatkowy erotyzm, za parawanem którego ukrywała lęk przed odejściem na drugą stronę życia, Lidia Kałuzińska zdecydowała o stworzeniu monodramu opartego na kanwie wierszy, który w sposób udramatyzowany a jednocześnie przepełniony umiłowaniem  życia, przyrody, ludzi...,przesiąknięty miłością  do świata przekazał widzom wszelkie emocje tkwiące w wierszach Poświatowskiej. w nastrój spotkania wplótl się wspaniale mini recital Patrycji Gotfryd, która zaśpiewała piosenki oparte o teksty Poświatowskiej a wspaniały pokaz multimedialny przygotowany przez Aleksandrę Gładki z Biblioteki Miejskiej przybliżył widzom wizerunek poetki, zapraszając równocześnie do odwiedzenia poświęconego jej muzeum, i być może będąc w Częstochowie do tego by przysiąść na chwilę na "Słodkiej ławeczce" w Alei NMP i wraz z Haliną Poswiatowską podumać chwilę nad urodą życia.

L.K.

czytano: 1133 razy

autor: utwlazy.pl

data dodania: 2016-12-07 22:35:10

Oferujemy
  • KAWIARENKĘ LITERACKĄ
  • TEATR I KINO
  • PRZEDSTAWIENIA KABARETOWE
  • ZAJĘCIA PLASTYCZNE
  • ZAJĘCIA KULTURALNE
  • SPORTY WODNE
Formularz zapytaniowy
Ciekawostki
  • Celem Uniwersytetów Trzeciego Wieku jest włączenie osób starszych do kształcenia ustawicznego, aktywizacja intelektualna, psychiczna i fizyczna słuchaczy jak również opracowanie metod edukacji i wdrażanie profilaktyki gerontologicznej.dalej 
  • Pierwszy polski Uniwersytet III wieku powstał w 1975r. w Warszawie.dalej 

UNIWERSYTET TRZECIEGO WIEKU W ŁAZACH
UL. JESIONOWA 1, 42-450 ŁAZY

tel.: 728 404 741
e-mail: utw@utwlazy.pl

Uniwersytet Trzeciego Wieku w Łazach. UTW Łazy. Ogólnopolska Olimpiada Sportowa UTW. Aktualności, historia, zarząd, rada programowa, zajęcia, wykłady.
Poleć stronę
Wypełnij formularz kontaktowy
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Wersja mobilna