„Zielona pobudka - piknik ekologiczny”

Strona główna » Aktualności » „Zielona pobudka - piknik ekologiczny”

wielkość tekstu: A | A | A

W dniu 31.05.2015r. miało miejsce wydarzenie pod nazwą „Zielona pobudka – piknik ekologiczny”. Była to jedna z czterech imprez wchodzących w skład akcji SPRZĄTANIE ŚWIATA POLSKA 2015, organizowanych przez fundację Nasza Ziemia.
     Organizacją przedsięwzięcia zajęło się Nadleśnictwo Siewierz. Partnerem tej akcji był UTW Łazy.
     Przygotowano m.in. RAJD GWIAŹDZISTY – „Dorośli i dzieci na szlakach bez śmieci”. Wytyczone zostały trasy rozpoczynające się w różnych miejscach Jury z metą w Ogrodzieńcu. Formy rajdu były różne: pieszo, z kijkami nornic walking lub rowerem. W zależności od tego trasy różniły się długością . Na szlakach uczestnicy mogli dowiedzieć się jak czynnie można uczestniczyć w ochronie środowiska; poszerzyć swą wiedzę o gospodarowaniu odpadami, o recyklingu i energii odnawialnej; jak wypoczywać w zgodzie z przyrodą.
     Zorganizowane grupy prowadził leśnik. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkową koszulkę, czapeczkę, opaskę odblaskową, breloczek i inne gadżety.
     W programie Pikniku były ponadto: gry, zabawy i niespodzianki dla dzieci i dorosłych, konkursy i quizy z nagrodami. Odbył się m. In. konkurs fotograficzny, w którym harcerze z Łaz uzyskali I, II i III miejsce, zdobywając cenne nagrody w postaci roweru turystycznego, GPS oraz namiotu.
   W ramach imprezy wielką atrakcję stanowił występ Modelek 50+ UTW Łazy z pokazem mody „Bliżej natury”: modelki przedstawiły stroje wykonane z naturalnych tkanin tj. jedwabiu, lnu, bawełny i wełny. Na temat każdej z tych tkanin Bogdan Radko wygłosił po kilka zdań.
   Wystąpił także Kabaret 50+ z naszego UTW, który w humorystyczny sposób przedstawił temat segregacji śmieci i ochrony środowiska.
   Cała impreza była bardzo udana i cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Była doskonałym sprawdzianem tego, że nam wszystkim leży na sercu troska o czyste środowisko.

 

czytano: 1482 razy

autor: utwlazy.pl

data dodania: 2015-08-03 13:43:47

Oferujemy
  • KAWIARENKĘ LITERACKĄ
  • TEATR I KINO
  • PRZEDSTAWIENIA KABARETOWE
  • ZAJĘCIA PLASTYCZNE
  • ZAJĘCIA KULTURALNE
  • SPORTY WODNE
Formularz zapytaniowy
Ciekawostki
  • Celem Uniwersytetów Trzeciego Wieku jest włączenie osób starszych do kształcenia ustawicznego, aktywizacja intelektualna, psychiczna i fizyczna słuchaczy jak również opracowanie metod edukacji i wdrażanie profilaktyki gerontologicznej.dalej 
  • Pierwszy polski Uniwersytet III wieku powstał w 1975r. w Warszawie.dalej 

UNIWERSYTET TRZECIEGO WIEKU W ŁAZACH
UL. JESIONOWA 1, 42-450 ŁAZY

tel.: 728 404 741
e-mail: utw@utwlazy.pl

Uniwersytet Trzeciego Wieku w Łazach. UTW Łazy. Ogólnopolska Olimpiada Sportowa UTW. Aktualności, historia, zarząd, rada programowa, zajęcia, wykłady.
Poleć stronę
Wypełnij formularz kontaktowy
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Wersja mobilna