BYLIŚMY W RABCE ZDRÓJ

Strona główna » Aktualności » BYLIŚMY W RABCE ZDRÓJ

wielkość tekstu: A | A | A

W dniach 2 i 3 marca 2015r odbyła się w Rabce Zdroju II Zimowa Senioriada UTW. Z Łaz pojechała grupa 51 osób, w tym 15 zawodników oraz kibice z burmistrzem Łaz Maciejem Kaczyńskim i jego żoną. Pierwszego dnia tj. 2 marca wieczorem, w restauracji „Victoria” odbyła się impreza integracyjna, w której wzięły udział wszystkie Uniwersytety Trzeciego Wieku przybyłe na Senioriadę. Zabawa była doskonała, gości zabawiał swoim występem góralski kabaret „Truteń” ze Skawy. Jedynie deszczowa pogoda wprowadzała pewien niepokój co do przyszłych zmagań. Jednak poranek przyniósł ze sobą niespodziankę w postaci obfitych opadów śniegu, który pozwolił na rozegranie konkurencji Zimowej Senioriady bez żadnych przeszkód.
               3 marca o godzinie 10.00 przybyłych gości przywitali: przewodniczący Komitetu Organizacyjnego i wiceprezes Rabczańskiego UTW Marek Szarawarski, burmistrz Rabki Ewa Przybyło, starosta nowotarski Krzysztof Faber, dyrektor MOK Joanna Lelek, szefowa Rabczańskiego UTW Anna Wzorek i inni przedstawiciele władz. Na Senioriadę zjechało 19 uniwersytetów (ok. 600 osób – w tym 275 zawodników). Uczestnicy przemaszerowali przed Amfiteatrem Miejskim, po czym udali się na miejsca zmagań. Rywalizowano w następujących kategoriach: kręgle curlingowe na lodzie ( z naszego UTW startowali – Halina Madejak i Waldemar Klimczyk), bieg narciarski, slalom narciarski ( Małgorzata Ziaja, Alicja Dryka, Stanisław Dryka, Bogusław Męcik), rzut śnieżkami do celu(Janina Bajkowska, Wiesław Kwinta), zjazd na dętkach ( Danuta Bzdęga, Andrzej Grzegorczyk), turniej brydżowy ( Elżbieta Makuch, Maria Merta) turniej szachowy oraz Nordic Wallking połączony z testem wiedzy o Rabce Zdroju ( Teresa Łukasik, Maria Węgiel i Bożena Haczyk). Po południu wszyscy uczestnicy zmagań ponownie spotkali się w Amfiteatrze, gdzie zostały wręczone statuetki i medale za udział w Senioriadzie.
           Nasi medaliści to:
   Janina Bajkowska – brąz ( rzut śnieżkami)
   Halina Madejak – srebro (kręgle curlingowe)
   Danuta Bzdęga - brąz (zjazd na dętkach)
   Maria Górna wystartowała w Nordic Walking Gorczański – impreza towarzysząca Senioriadzie polegająca na uzyskaniu stempla „ZDOBYWCY MACIEJOWEJ” – w schronisku na Maciejowej (góra 852m n.p.m.).
       W konkurencji Nordic Wallking z wiedzą o Rabce nasza ekipa zajęła co prawda 5 miejsce, lecz jedną z części tej konkurencji było ułożenie hasła promującego Zimową Senioriadę. I tu dopisało nam szczęście, bowiem hasło Bożeny Haczyk okazało się najlepsze i zostało odczytane wszystkim uczestnikom. A oto ono:
Chcesz tryskać zdrowiem, wyleczyć sapkę?
Jedno masz wyjście – postaw na Rabkę.
Chcesz być szczęśliwym? – jedna jest rada
Jest nią Zimowa Senioriada.
         Miejmy nadzieję, że za rok na III Senioriadzie osiągniemy dużo lepsze wyniki. Mamy przed sobą cały rok na szlifowanie formy!!!

czytano: 1126 razy

autor: utwlazy.pl

data dodania: 2015-03-12 13:20:25

Oferujemy
  • KAWIARENKĘ LITERACKĄ
  • TEATR I KINO
  • PRZEDSTAWIENIA KABARETOWE
  • ZAJĘCIA PLASTYCZNE
  • ZAJĘCIA KULTURALNE
  • SPORTY WODNE
Formularz zapytaniowy
Ciekawostki
  • Celem Uniwersytetów Trzeciego Wieku jest włączenie osób starszych do kształcenia ustawicznego, aktywizacja intelektualna, psychiczna i fizyczna słuchaczy jak również opracowanie metod edukacji i wdrażanie profilaktyki gerontologicznej.dalej 
  • Pierwszy polski Uniwersytet III wieku powstał w 1975r. w Warszawie.dalej 

UNIWERSYTET TRZECIEGO WIEKU W ŁAZACH
UL. JESIONOWA 1, 42-450 ŁAZY

tel.: 728 404 741
e-mail: utw@utwlazy.pl

Uniwersytet Trzeciego Wieku w Łazach. UTW Łazy. Ogólnopolska Olimpiada Sportowa UTW. Aktualności, historia, zarząd, rada programowa, zajęcia, wykłady.
Poleć stronę
Wypełnij formularz kontaktowy
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Wersja mobilna