Inauguracja roku akademickiego

Strona główna » Aktualności » Inauguracja roku akademickiego

wielkość tekstu: A | A | A

INAUGURACJA
ROKU  AKADEMICKIEGO
2014 / 2015
Stowarzyszenia
Uniwersytet Trzeciego Wieku
06.11.2014

 
       W dniu 06.11.2014r. odbyła się Inauguracja roku akademickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Łazach. Ceremonia miała miejsce w pięknieodnowionej Sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury. Całość uroczystości poprowadziła pani Urszula Sokół.
       W związku z kończącą się kadencją władz samorządowych prezes Uniwersytetu Trzeciego Wieku- Krystyna Męcik- podziękowała Burmistrzowi Maciejowi Kaczyńskiemu, przewodniczącemu Maciejowi Kubiczkowi oraz całejRadzie Miejskiej za dotychczasową współpracę, wsparcie w podejmowanych przez UTW inicjatywach,   pomoc organizacyjną i finansową.
       Burmistrz Maciej Kaczyński oraz przewodniczący- Maciej Kubiczek- w swoich przemówieniach złożyli gratulacje i wyrazy uznania za wieloletnią, owocną współpracę, która priorytetowo traktowała zadania związane z rozwojem aktywności seniorów.  
       Prezes UTW pani Krystyna Męcik podziękowała również dyrektorowi MOK Grzegorzowi Piłce za wszechstronną pomoc w organizowaniu wielu spotkań i imprez. W imieniu studentów całego uniwersytetu duże słowa uznania zostały skierowane do dyrektor OSiR pana Konrada Knop. Bardzo dobrze układa się współpraca z Biblioteką Miejską skierowaną przez panią Elżbietę Gradzik.
       W gronie naszych studentów znajdują się przedstawiciele Rady Miasta- Ryszard Słowikowski oraz Władysław Nowak.   Panowie biorą aktywny udział w życiu Uniwersytetu Trzeciego Wieku, min. reprezentując nas, jako zawodnicy w   olimpiadzie sportowej III wiek na start, zdobywając nagrody  i medale. Życzymy im dalszych sukcesów sportowych oraz powodzenia w nadchodzących wyborach samorządowych.
       ,,Na przekór śmierci, czyli o rosyjskim utopijnym fantazjowaniu”- był to temat wykładu inauguracyjnego, który poprowadziła Barbara Czardybon. Uroczystość zakończyła się występem chóru, którego występ poruszył zgromadzonych i został przyjęty z owacjami. 
Zapraszamy do ALBUMU

czytano: 1188 razy

autor: utwlazy.pl

data dodania: 2014-11-06 13:13:08

Oferujemy
  • KAWIARENKĘ LITERACKĄ
  • TEATR I KINO
  • PRZEDSTAWIENIA KABARETOWE
  • ZAJĘCIA PLASTYCZNE
  • ZAJĘCIA KULTURALNE
  • SPORTY WODNE
Formularz zapytaniowy
Ciekawostki
  • Celem Uniwersytetów Trzeciego Wieku jest włączenie osób starszych do kształcenia ustawicznego, aktywizacja intelektualna, psychiczna i fizyczna słuchaczy jak również opracowanie metod edukacji i wdrażanie profilaktyki gerontologicznej.dalej 
  • Pierwszy polski Uniwersytet III wieku powstał w 1975r. w Warszawie.dalej 

UNIWERSYTET TRZECIEGO WIEKU W ŁAZACH
UL. SPÓŁDZIELCZA 2, 42-450 ŁAZY

tel.: 728 404 741
e-mail: utw@utwlazy.pl

Uniwersytet Trzeciego Wieku w Łazach. UTW Łazy. Ogólnopolska Olimpiada Sportowa UTW. Aktualności, historia, zarząd, rada programowa, zajęcia, wykłady.
Poleć stronę
Wypełnij formularz kontaktowy
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Wersja mobilna