Wykład ,,Rola mediów seniorskich w polepszaniu sytuacji seniorów w Polsce"

Strona główna » Aktualności » Wykład ,,Rola mediów seniorskich w polepszaniu sytuacji seniorów w Polsce"

wielkość tekstu: A | A | A

W imieniu Stowarzyszenia MANKO, wydawcy ogólnopolskiego magazynu „Głos Seniora”  zapraszamy Państwa do udziału w otwartym wykładzie „Rola mediów obywatelskich, seniorskich w polepszaniu sytuacji seniorów w Polsce”. Odbędzie się on 13 listopada w Miejskim Ośrodku Kultury w Łazach, Sala Widowiskowa przy ul. Kościuszki 5. Projekt współfinansowany jest ze środków otrzymanych od Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020.
Celem wykładu „Rola mediów obywatelskich/seniorskich w polepszaniu sytuacji seniorów w Polsce” jest skierowanie uwagi seniorów na korzyści płynące ze śledzenia informacji przekazywanych w mediach. Dzięki temu zainteresowani mogą zapoznać się z treściami promującymi lokalne inicjatywy, członkostwo w organizacjach pro-seniorskich, postawy obywatelskie wśród seniorów oraz z informacjami dotyczącymi konkursów czy prowadzonych rekrutacji do projektów i organizacji seniorskich.
Ponadto prowadzący Łukasz Salwarowski, redaktor naczelny magazynu „Głos Seniora”, Prezes Stowarzyszenia MANKO przedstawi między innymi różnice pomiędzy medium obywatelskim a komercyjnym, pokaże, na czym polega jego niezależność oraz wskaże, w jaki sposób np. gazeta może stać się głosem mieszkańców miasta, studentów czy seniorów.
Mamy nadzieję, że wykład przekona seniorów do podjęcia aktywności w przestrzeni publicznej i udziału w aktywnym współtworzeniu mediów lokalnych.
Podsumowując - zapraszamy wszystkich chętnych na wykład otwarty „Rola mediów obywatelskich/seniorskich w polepszaniu sytuacji seniorów w Polsce”

Data: 13.11.2014
Miejsce: Miejski Ośrodek Kultury w Łazach, Sala Widowiskowa, ul. Kościuszki 5.
Godzina: 16:00 

czytano: 816 razy

autor: utwlazy.pl

data dodania: 2014-11-04 13:11:40

Oferujemy
  • KAWIARENKĘ LITERACKĄ
  • TEATR I KINO
  • PRZEDSTAWIENIA KABARETOWE
  • ZAJĘCIA PLASTYCZNE
  • ZAJĘCIA KULTURALNE
  • SPORTY WODNE
Formularz zapytaniowy
Ciekawostki
  • Celem Uniwersytetów Trzeciego Wieku jest włączenie osób starszych do kształcenia ustawicznego, aktywizacja intelektualna, psychiczna i fizyczna słuchaczy jak również opracowanie metod edukacji i wdrażanie profilaktyki gerontologicznej.dalej 
  • Pierwszy polski Uniwersytet III wieku powstał w 1975r. w Warszawie.dalej 

UNIWERSYTET TRZECIEGO WIEKU W ŁAZACH
UL. JESIONOWA 1, 42-450 ŁAZY

tel.: 728 404 741
e-mail: utw@utwlazy.pl

Uniwersytet Trzeciego Wieku w Łazach. UTW Łazy. Ogólnopolska Olimpiada Sportowa UTW. Aktualności, historia, zarząd, rada programowa, zajęcia, wykłady.
Poleć stronę
Wypełnij formularz kontaktowy
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Wersja mobilna