Dzień Seniora

Strona główna » Aktualności » Dzień Seniora

wielkość tekstu: A | A | A

,,Dzień Seniora”
 20 października 2014r.
w Łazach

 

20 października 2014r Seniorzy z Gminy Łazy po raz pierwszy obchodzili Dzień Seniora. Seniorzy oraz zaproszeni goście zebrali się na placu przy fontannie. W imieniu organizatorów, zebranych gości przywitał dyrektor MOK Pan Grzegorz Piłka. Burmistrz Łaz Pan Maciej Kaczyński przekazał symboliczny klucz do bram miasta przedstawicielom Organizacji Senioralnych.
Prezes UTW Pani Krystyna Męcik odczytała uroczysty list z życzeniami dla Seniorów od Ministra Pracy i Polityki Społecznej- Pana Władysława Kosiniak- Kamysza. Burmistrzowi wręczono listę postulatów i sugestii do realizacji przez władze gminy, zgłoszonych przez Organizacje Senioralne Gminy Łazy. Po części oficjalnej wszyscy zgromadzeni udali się nad zalew ,,Mitręga” w grupach : piesza, nordic- wal king i rowerowa- wytyczonymi trasami.  Nad zalewem, seniorzy wysłuchali fachowych porad dotyczących udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Mogli skorzystać ze wskazówek jak prawidłowo chodzić z kijkami. Chętni ćwiczyli w takt muzyki pod czujnym okiem instruktora fitness. Każdy mógł wysłuchać instruktażu i zasad gry bule i ringo oraz w praktyce skonfrontować zdobyta wiedzę. Wspaniały występ dał kabaret ,,50+” z UTW Łazy w składzie: Małgorzata Iwińska i Małgorzata Barska. Strażacy z OSP Turza świetnie spisali się przy grillowaniu kiełbasek i pilnowaniu ognia. Poczęstunek ufundowali: pana Macieja Kaczyńskiego- Burmistrza Łaz oraz pana Macieja Kubiczek- Przewodniczący Rady Miejskiej. Wśród uczestników imprezy rozlosowano Ogólnopolskie Karty Seniora oraz Karnety wstępu do parku wodnego ,,Jura” sponsorowane przez Dyrektora OSiR Pana Konrada Knopa. Impreza zakończyła się wspólnymi śpiewami i tańcami przy dźwiękach żywej muzyki disco – polo.
Integracja Organizacji Senioralnych, Kół Gospodyń Wiejskich i OSP jest niezwykle potrzebna, aby głos Seniorów w ważnych sprawach był silniejszy i miał większy wydźwięk społeczny.
Serdecznie dziękujemy wszystkim za przybycie, za wspaniałą zabawę i niepowtarzalną atmosferę. Zapraszamy w przyszłym roku!

czytano: 1197 razy

autor: utwlazy.pl

data dodania: 2014-10-23 13:10:24

Oferujemy
  • KAWIARENKĘ LITERACKĄ
  • TEATR I KINO
  • PRZEDSTAWIENIA KABARETOWE
  • ZAJĘCIA PLASTYCZNE
  • ZAJĘCIA KULTURALNE
  • SPORTY WODNE
Formularz zapytaniowy
Ciekawostki
  • Celem Uniwersytetów Trzeciego Wieku jest włączenie osób starszych do kształcenia ustawicznego, aktywizacja intelektualna, psychiczna i fizyczna słuchaczy jak również opracowanie metod edukacji i wdrażanie profilaktyki gerontologicznej.dalej 
  • Pierwszy polski Uniwersytet III wieku powstał w 1975r. w Warszawie.dalej 

UNIWERSYTET TRZECIEGO WIEKU W ŁAZACH
UL. SPÓŁDZIELCZA 2, 42-450 ŁAZY

tel.: 728 404 741
e-mail: utw@utwlazy.pl

Uniwersytet Trzeciego Wieku w Łazach. UTW Łazy. Ogólnopolska Olimpiada Sportowa UTW. Aktualności, historia, zarząd, rada programowa, zajęcia, wykłady.
Poleć stronę
Wypełnij formularz kontaktowy
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Wersja mobilna