„Trzeci Wiek Na Start”

Strona główna » Aktualności » „Trzeci Wiek Na Start”

wielkość tekstu: A | A | A

24 maja 2014r. w Łazach odbyła się VI Ogólnopolska Olimpiada Sportowa Uniwersytetów Trzeciego Wieku i Organizacji Senioralnych. W zawodach startowały 44 ekipy seniorów z całej Polski oraz 2 zagraniczne z Austrii i Słowenii. Razem 750 zawodników. Zawody relacjonowały media ogólnopolskie: TVP, radio, prasa. Z Łaz nadawana była prognoza pogody dla Polski. Zgromadzeni nad zalewem Mitręga kibice i zawodnicy mogli obserwować uroczystość rozpoczęcia i przebieg zawodów na wielkim telebimie umieszczonym obok sceny. Zapłonął znicz olimpijski. Tradycyjnie zapalił go olimpijczyk pan Józef Zapędzki wraz z prezes UTW Łazy Krystyną Męcik oraz Burmistrzem panem Maciejem Kaczyńskim. 
       Najstarszy uczestnik zawodów miał 92 lata, a najstarsza zawodniczka 87 lat. Obydwoje startowali w pływaniu. Może to wskazówka, co robić, aby w zdrowiu i dobrej kondycji dożyć takiego wieku. 
         Po skończonych zawodach nastąpił moment dekorowania zwycięzców. Wręczono 42 złote medale, 39 srebrnych i 40 brązowych. Jako drużyna zajęliśmy 6 miejsce na 46 startujących ekip. Zawodnicy z UTW zdobyli 9 medali.
         Sprawny przebieg zawodów zapewnili profesjonalni sędziowie, wśród których 
byli pracownicy naukowi AWF Katowice.
         Nad bezpieczeństwem zawodników czuwali ratownicy z Jurajskiej Grupy GOPR, Promedu, Paramediksu. Koordynatorem grupy medycznej była doktor Ewa Bulwa, a pomagała jej pielęgniarka Justyna Kośmida. 
         Liczna grupa wolontariuszy pomagała w sprawnym przebiegu Olimpiady.
Harcerze z 1 Grunwaldzkiej Drużyny „ Amonit” na czele z drużynowym Maciejem Wróblem, przyboczną Angeliką Stańtoch oraz opiekunką grupy Małgorzatą Rzepecką-Jach zabezpieczali trasę przełajów rowerowych. Młodzież klas mundurowych pomagała sędziom poszczególnych dyscyplin oraz wykonywała prace techniczno-porządkowe.
        Wolontariusze z UTW Łazy przez cały czas trwania zawodów służyli pomocą i dobrą radą uczestnikom zmagań.
         Sekcja kulinarna przygotowała smaczną przekąskę- domowy smalec i ogórek małosolny, którą z apetytem częstowali się przybyli na Olimpiadę goście i zawodnicy.
         Dużą atrakcją był pokaz sztuk walki przygotowany przez młodzież z „ Gostka”, a także pokaz psów ratowniczych, które przyjechały ze swoim opiekunami z WOPR
z Dąbrowy Górniczej. 
         Zawodnicy mogli skorzystać z masaży wykonywanych przez profesjonalnych fizjoterapeutów. 
         Dziękujemy wszystkim przybyłym na Olimpiadę zawodnikom i kibicom. Gratulujemy zwycięzcom.
         Pragniemy zaznaczyć, iż Olimpiada przygotowywana jest przez grupę zapaleńców, pracującym w wolontariacie setki godzin, aby zapewnić jak najlepszą oprawę zawodów. Zależy nam, aby wszystko przebiegało sprawnie i bezpiecznie. 
Zdajemy sobie sprawę, iż Olimpiada to wielkie wyzwanie i staramy się nie zawieść oczekiwań przybyłych gości. Jeżeli wystąpiły jakieś niedociągnięcia i błędy serdecznie za nie przepraszamy. Wszystkie uwagi zawsze uważnie analizujemy i staramy się z nich wyciągnąć wnioski.
         Mamy nadzieję, że pozytywne wrażenia, z wielkiego sportowego Święta Seniorów, wspaniała atmosfera rywalizacji, możliwość wymiany doświadczeń będzie tym, co na długo zostanie w pamięci uczestników. Do zobaczenia za rok !
Medaliści z UTW Łazy
ZŁOTO

Urszula Rzepecka - boule
Danuta Bzdęga - bieg na 200 metrów 50+

SREBRO
Danuta Sobolewska – przełaje rowerowe 50+
Elżbieta Kępa – przełaje rowerowe 70+
Wiesław Kwinta – bieg na 60 metrów 60+
Janusz Sokołowski – tenis stołowy
BRĄZ
Jan Ślężyński – pływanie 50 m styl klasyczny 70+
Grzegorz Bednarski – pływanie 50 m styl dowolny 50+
Ryszard Słowikowski – przełaje rowerowe 50+
Podziękowania
     Zarząd UTW Łazy dziękuje wszystkim osobom i instytucjom, które przyczyniły się do zorganizowania i sprawnego przebiegu VI Ogólnopolskiej Olimpiady Sportowej
„ Trzeci Wiek Na Start”
współorganizatorom:
Gminie Łazy, AWF Katowice, Programowi Rozruszaj stawy z Voltaren MAX do 12h™
partnerom:
Parkowi Wodnemu JURA, Miejskiemu Ośrodkowi Kultury w Łazach, Jurajskiej Grupie GOPR, WOPR z Częstochowy, Jurajskiej Grupie Ratownictwa Medycznego PARAMEDICS, Spółce z o.o. PROMED ŁAZY, Zespołowi Szkół im. prof. Gostkowskiego, I Grunwaldzkiej Drużynie Harcerskiej AMONIT, Zespołowi Szkół Nr 1, Centrum Inicjatyw Lokalnych, Starostwu Powiatowemu w Zawierciu , Agencji Pracy ARK, Bytomskiemu UTW, Zawierciańskiemu UTW, Siłowni TAURUS, Ochotniczej Straży Pożarnej, Fundacji dla Uniwersytetu Jagiellońskiego, Agencji Turystycznej LUKA-TOUR, Centrum Kongresów i Rekreacji Orle Gniazdo, Firmie Sengam Sport, PPUH Dolomit, Piekarni – Cukierni Lisak
patronom honorowym:
Polskiemu Komitetowi Olimpijskiemu, Profesorowi Jerzemu Buzkowi, Ministerstwu Pracy i Polityki Społecznej, Ministerstwu Sportu i Turystyki, Fundacji WOŚP, Wojewodzie Śląskiemu, Ogólnopolskiej Federacji Stowarzyszeń UTW
wolontariuszom: harcerzom wraz z panią Małgorzatą Rzepecką – Jach, młodzieży z „Gostka”, studentom, słuchaczom UTW Łazy, sędziom rozgrywek sportowych, obsłudzeBiura Zawodów paniom Magdalenie Kizlich, Lucynie Nowak, Magdalenie Prusińskiej
jak również wszystkim gościom i kibicom za liczny udział i dopingowanie zawodników.

 

Elżbieta Męcik
Rzecznik UTW Łazy

czytano: 1198 razy

autor: utwlazy.pl

data dodania: 2014-05-30 12:40:09

Oferujemy
  • KAWIARENKĘ LITERACKĄ
  • TEATR I KINO
  • PRZEDSTAWIENIA KABARETOWE
  • ZAJĘCIA PLASTYCZNE
  • ZAJĘCIA KULTURALNE
  • SPORTY WODNE
Formularz zapytaniowy
Ciekawostki
  • Celem Uniwersytetów Trzeciego Wieku jest włączenie osób starszych do kształcenia ustawicznego, aktywizacja intelektualna, psychiczna i fizyczna słuchaczy jak również opracowanie metod edukacji i wdrażanie profilaktyki gerontologicznej.dalej 
  • Pierwszy polski Uniwersytet III wieku powstał w 1975r. w Warszawie.dalej 

UNIWERSYTET TRZECIEGO WIEKU W ŁAZACH
UL. JESIONOWA 1, 42-450 ŁAZY

tel.: 728 404 741
e-mail: utw@utwlazy.pl

Uniwersytet Trzeciego Wieku w Łazach. UTW Łazy. Ogólnopolska Olimpiada Sportowa UTW. Aktualności, historia, zarząd, rada programowa, zajęcia, wykłady.
Poleć stronę
Wypełnij formularz kontaktowy
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Wersja mobilna