I Ogólnopolska Konferencja Uniwersytetów Trzeciego Wieku

Strona główna » Aktualności » I Ogólnopolska Konferencja Uniwersytetów Trzeciego Wieku

wielkość tekstu: A | A | A

W dniach 08-10.10 w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Wałczu pod patronatem Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej odbyła się I Ogólnopolska Konferencja Uniwersytetów Trzeciego Wieku. Głównym celem konferencji była wymiana poglądów i doświadczeń członków UTW z całego kraju na temat sposobów aktywności fizycznej i jej wpływu na zdrowie i samopoczucie u osób starszych.

- Klub Uczelniany PWSZ wraz z Fundacją na Rzecz PWSZ w Wałczu przygotował projekt i napisał wniosek „Aktywny senior”

Na konferencję przybyło ponad 80 osób, reprezentujących kilkadziesiąt Uniwersytetów Trzeciego Wieku z całej Polski dzięki wsparciu z programu ASOS MPiPS.
Na uroczyste otwarcie obrad przybyli między innymi burmistrz Wałcza Bogusława Towalewska, starosta Bogdan Wankiewcz oraz członek społecznej Rady ds. Polityki Senioralnej MPiPS Ewa Zbielicka.
W pierwszym dniu organizacje zrzeszające seniorów z Wałcza zaprezentowały swój dorobek i przedstawiły działania, jakie realizują nie tylko w ramach wymienionego projektu.

Kolejne dni to czas spędzony na aktywnym poznawaniu tajników Nordic Walkingu, zajęć na pływalni, aerobiku oraz gier i zabaw ruchowych. W programie konferencji zaplanowano również udział w inauguracji roku akademickiego PWSZ, która odbyła się w Wałeckim Centrum Kultury. Wieczorami natomiast seniorzy kontynuowali spotkanie w nieco luźniejszej atmosferze.

 

- Na tej konferencji działalność Wałeckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku przedstawiła  prezes Jadwiga Grzonkowska. Pochwaliła się prowadzonymi zajęciami w wielu dziedzinach: poczynając od nauki pięciu różnych języków, poprzez różne rodzaje gimnastyki, jogę, taniec towarzyski, psychologię i komunikację społeczną, a kończąc na kąpielach w dźwiękach gongów tybetańskich. W zajęciach bierze udział ponad 330 osób.

UTW w Łazach reprezentowały: Krystyna Męcik, Ewa Wiekiera, Elżbieta Męcik.

 

czytano: 1050 razy

autor: utwlazy.pl

data dodania: 2013-11-05 12:09:49

Oferujemy
  • KAWIARENKĘ LITERACKĄ
  • TEATR I KINO
  • PRZEDSTAWIENIA KABARETOWE
  • ZAJĘCIA PLASTYCZNE
  • ZAJĘCIA KULTURALNE
  • SPORTY WODNE
Formularz zapytaniowy
Ciekawostki
  • Celem Uniwersytetów Trzeciego Wieku jest włączenie osób starszych do kształcenia ustawicznego, aktywizacja intelektualna, psychiczna i fizyczna słuchaczy jak również opracowanie metod edukacji i wdrażanie profilaktyki gerontologicznej.dalej 
  • Pierwszy polski Uniwersytet III wieku powstał w 1975r. w Warszawie.dalej 

UNIWERSYTET TRZECIEGO WIEKU W ŁAZACH
UL. JESIONOWA 1, 42-450 ŁAZY

tel.: 728 404 741
e-mail: utw@utwlazy.pl

Uniwersytet Trzeciego Wieku w Łazach. UTW Łazy. Ogólnopolska Olimpiada Sportowa UTW. Aktualności, historia, zarząd, rada programowa, zajęcia, wykłady.
Poleć stronę
Wypełnij formularz kontaktowy
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Wersja mobilna