OLIMPIADA W TYM ROKU W ŁAZACH

Strona główna » Aktualności » OLIMPIADA W TYM ROKU W ŁAZACH

wielkość tekstu: A | A | A

Olimpiada UTW wraca do korzeni
W ostatnich dniach zapadła decyzja dotycząca organizacji tegorocznej Olimpiady Uniwersytetów Trzeciego Wieku i Organizacji Senioralnych „Trzeci Wiek na Start”, która w tym roku odbędzie się już po raz piętnasty. Hymn olimpijski zabrzmi 16 września nad Zalewem Mitręga, a na jubileuszową edycję międzynarodowego wydarzenia już licznie zgłaszają się aktywne osoby 60+ z kraju i zagranicy. W dniu poprzedzający zawody olimpijskie seniorów uczestnicy wezmą udział w spotkaniu integracyjnym, w ramach którego zaplanowano m.in. sztafetę międzypokoleniową oraz konferencję na temat różnych form aktywności seniorów i ich rodzin.
3 marca w sali konferencyjnej budynku KTS w Łazach odbyło się spotkanie sztabu olimpijskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Łazach, który reprezentowały koordynatorki olimpiady prezes Krystyna Męcik i Ewa Wiekiera z przedstawicielami samorządu, na czele którego stanęli burmistrz Łaz Maciej Kaczyński i kierownik Wydziału Rozwoju i Komunikacji Społecznej UM w Łazach Agnieszką Perkowską. Tematem spotkania była organizacja tegorocznej olimpiady seniorów, która w tym roku zostanie zorganizowana już po raz piętnasty. 
Podczas spotkania ustalono, że olimpiada wraca do Łaz. Ustalona została również data i miejsce organizacji tegorocznej Olimpiady Uniwersytetów Trzeciego Wieku i Organizacji Senioralnych „Trzeci Wiek na Start”. XV Olimpiada Uniwersytetów Trzeciego Wieku i Organizacji Senioralnych „Trzeci Wiek na Strat” będzie plenerowym dwudniowym wydarzeniem i odbędzie się w dniach 15-16 września nad Zalewem Mitręga. To tam stanie wioska olimpijska, a w sobotni poranek przemaszeruje radosny korowód, który utworzą tegoroczni uczestnicy olimpiady. Zawodnicy będą mogli wystartować w następujących konkurencjach: biegach, pchnięciu kulą, kajakach, łucznictwie, strzelectwie, szachach, brydżu, pływaniu, tenisie stołowym, boulach, przełajach rowerowych.
Ostatnie trzy edycje olimpiady seniorów ze względu na trwający od 2020 stan epidemiczny w Polsce z myślą o bezpieczeństwie uczestników organizowane były na Narodowym Stadionie Lekkoatletycznym w Chorzowie. W najbliższych tygodniach na stronie UTW w Łazach będzie udostępniony regulamin tegorocznej olimpiady. Wówczas też ruszą zgłoszenia uczestników. 
Agnieszka Seweryn

 

ZAŁĄCZNIKI

czytano: 511 razy

autor: utwlazy.pl

data dodania: 2023-03-09 14:32:36

Oferujemy
  • KAWIARENKĘ LITERACKĄ
  • TEATR I KINO
  • PRZEDSTAWIENIA KABARETOWE
  • ZAJĘCIA PLASTYCZNE
  • ZAJĘCIA KULTURALNE
  • SPORTY WODNE
Formularz zapytaniowy
Ciekawostki
  • Celem Uniwersytetów Trzeciego Wieku jest włączenie osób starszych do kształcenia ustawicznego, aktywizacja intelektualna, psychiczna i fizyczna słuchaczy jak również opracowanie metod edukacji i wdrażanie profilaktyki gerontologicznej.dalej 
  • Pierwszy polski Uniwersytet III wieku powstał w 1975r. w Warszawie.dalej 

UNIWERSYTET TRZECIEGO WIEKU W ŁAZACH
UL. JESIONOWA 1, 42-450 ŁAZY

tel.: 728 404 741
e-mail: utw@utwlazy.pl

Uniwersytet Trzeciego Wieku w Łazach. UTW Łazy. Ogólnopolska Olimpiada Sportowa UTW. Aktualności, historia, zarząd, rada programowa, zajęcia, wykłady.
Poleć stronę
Wypełnij formularz kontaktowy
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Wersja mobilna