SPOTKANIE Z OLIMPIJCZYKAMI UTW ŁAZY

Strona główna » Aktualności » SPOTKANIE Z OLIMPIJCZYKAMI UTW ŁAZY

wielkość tekstu: A | A | A

Olimpijczycy z UTW podsumowali swoje osiągnięcia
W sali konferencyjnej w budynku KTS w Łazach odbyło się spotkanie sportowców w wieku senioralnym reprezentujących Uniwersytet Trzeciego Wieku w Łazach, którzy reprezentują Gminę Łazy w Międzynarodowej Olimpiadzie Uniwersytetów Trzeciego Wieku i Organizacji Senioralnych „Trzeci Wiek na Strat” oraz w Ogólnopolskiej Zimowej Senioriadzie w Rabce Zdroju. Sportowcy podsumowali swoje osiągnięcia oraz opowiedzieli o przygotowaniach do kolejnych zawodów. 
Ten dzień niewątpliwie należał do sportowych seniorów, którzy aktywnością, zapałem oraz kreatywnością mogą być wzorem dla kolejnych pokoleń łazowian. Inicjatorem spotkania była Sekcja Olimpijska Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Łazach, która skupia w swoich szeregach zawodników różnych dyscyplin systematycznie trenujących oraz biorących udział w zawodach i turniejach w kraju i zagranicą. 
Zgromadzonych w sali medalistów oraz zaproszonych gości powitała prezes UTW w Łazach Krystyna Męcik, która przybliżyła ideę organizacji zawodów sportowych dla sportowców oraz nawiązała do znaczenia międzypokoleniowych wydarzeń propagujących aktywność fizyczną. Do początkowych działań sportowych realizowanych przez uniwersytet nawiązała w swoim wystąpieniu pierwsza liderka Sekcji Olimpijskiej Bogusława Wojtasik. To ona przez wiele lat przygotowywała zawodników do sportowej rywalizacji oraz koordynowała systematyczne treningi. Dzięki jej zaangażowaniu i sportowego zapałowi zawodnicy z roku na rok osiągali coraz lepsze wyniki i przywozili coraz więcej medali z różnego rodzaju turniejów sportowych.
Obecnie liderem Sekcji Olimpijskiej jest Anna Kaczyńska, która nie tylko kontynuuje działania na rzecz sportowego rozwoju seniorów, ale w związku z bogatym doświadczeniem w zakresie wychowania fizycznego osób w różnym wieku wdraża nowe formy aktywności wśród seniorów Gminy Łazy. 
Gościem spotkania był burmistrz Łaz Maciej Kaczyński, który od początku działalności Uniwersytetu Trzeciego Wieku wspiera rozwój organizacji senioralnych, w których aktywni, pełni pasji i zaangażowania seniorzy mogą realizować zainteresowania, poszerzać wiedzę i rozwijać umiejętności. Podczas spotkania burmistrz podkreślił, jak ważne jest dbanie o własne ciało i sprawność fizyczną. 
Olimpijczycy uczestniczący w spotkaniu podkreślili znaczenie propagowania zdrowego stylu życia w wieku senioralnym oraz rolę udziału w sportowej rywalizacji, która jest okazją do nawiązania nowych przyjaźni, integracji międzypokoleniowej i wzmacniania więzi między słuchaczami UTW. Prezes Krystyna Męcik podsumowała 15 lat organizacji olimpiady dla seniorów, przybliżyła statystyki oraz zaprosiła wszystkich obecnych na tegoroczną jubileuszową olimpiadę. 
Na zakończenie spotkania na scenie wystąpiły modelki, które zaprezentowały stroje sportowe. Medaliści otrzymali także symboliczne upominki. Później nadszedł czas wspomnień, refleksji i rozmów podczas których seniorzy z sentymentem wspominali różnego rodzaju perypetie sportowe oraz piękne miejsca, które odwiedzili.
Agnieszka Seweryn

ZAŁĄCZNIKI

czytano: 229 razy

autor: utwlazy.pl

data dodania: 2023-03-07 16:11:24

Oferujemy
  • KAWIARENKĘ LITERACKĄ
  • TEATR I KINO
  • PRZEDSTAWIENIA KABARETOWE
  • ZAJĘCIA PLASTYCZNE
  • ZAJĘCIA KULTURALNE
  • SPORTY WODNE
Formularz zapytaniowy
Ciekawostki
  • Celem Uniwersytetów Trzeciego Wieku jest włączenie osób starszych do kształcenia ustawicznego, aktywizacja intelektualna, psychiczna i fizyczna słuchaczy jak również opracowanie metod edukacji i wdrażanie profilaktyki gerontologicznej.dalej 
  • Pierwszy polski Uniwersytet III wieku powstał w 1975r. w Warszawie.dalej 

UNIWERSYTET TRZECIEGO WIEKU W ŁAZACH
UL. JESIONOWA 1, 42-450 ŁAZY

tel.: 728 404 741
e-mail: utw@utwlazy.pl

Uniwersytet Trzeciego Wieku w Łazach. UTW Łazy. Ogólnopolska Olimpiada Sportowa UTW. Aktualności, historia, zarząd, rada programowa, zajęcia, wykłady.
Poleć stronę
Wypełnij formularz kontaktowy
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Wersja mobilna