Letnia Akademia Aktywności ruchowej seniorów

Strona główna » Aktualności » Letnia Akademia Aktywności ruchowej seniorów

wielkość tekstu: A | A | A

Ogólnopolska Federacja Stowarzyszeń Uniwersytetów Trzeciego Wieku była organizatorem „Letniej Akademii Aktywności ruchowej seniorów”. Odbyła się ona w dniach 30.06 – 02.07.2022 r. w Starym Sączu. Uczestnikami byli liderzy UTW, przedstawiciele organizacji seniorskich  prowadzących działalność na rzecz osób starszych oraz przedstawiciele gminnych rad seniorów z całej Polski.
Podczas tego wydarzenia delegaci uczestniczyli w spotkaniu integracyjnym oraz w debacie „Potrzeby i wyzwania organizacji seniorskich w zakresie inicjowania i stymulowania aktywności fizycznej seniorów, ze szczególnym uwzględnieniem skutków pandemii”. 
Gościem honorowym wydarzenia był Andrzej Gut-Mostowy, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki.
W debacie wzięli udział przedstawiciele władz samorządowych, goście z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu , Krystyna Męcik – Prezes UTW w Łazach - organizatorka Międzynarodowej Olimpiady Sportowej Seniorów „Trzeci Wiek na Start” oraz Marek Szarawarski z UTW w Rabce-Zdrój – Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego Ogólnopolskiej Zimowej Senioriady na Podhalu.
Debata miała na celu przedstawienie rozwiązań sprzyjających aktywizowaniu seniorów w środowisku lokalnym, z wykorzystaniem dostępnej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej. Wydarzenie było okazją do dyskusji na temat modelu działań podejmowanych na rzecz podnoszenia świadomości osób starszych w zakresie zdrowia i aktywności fizycznej oraz upowszechniania różnorodnych form kultury fizycznej.
Spotkanie zakończyło się podsumowaniem, w którym zebrano wnioski i uwagi dotyczące aktywności ruchowej seniorów. 
Była to również okazja do wymiany doświadczeń z realizacji projektów na rzecz słuchaczy swojej organizacji a Krystyna Męcik zachęcała przedstawicieli przybyłych organizacji do udziału w unijnym programie Edukacji Dorosłych Erasmus+.

ML

czytano: 48 razy

autor: utwlazy.pl

data dodania: 2022-07-07 05:31:22

Oferujemy
  • KAWIARENKĘ LITERACKĄ
  • TEATR I KINO
  • PRZEDSTAWIENIA KABARETOWE
  • ZAJĘCIA PLASTYCZNE
  • ZAJĘCIA KULTURALNE
  • SPORTY WODNE
Formularz zapytaniowy
Ciekawostki
  • Celem Uniwersytetów Trzeciego Wieku jest włączenie osób starszych do kształcenia ustawicznego, aktywizacja intelektualna, psychiczna i fizyczna słuchaczy jak również opracowanie metod edukacji i wdrażanie profilaktyki gerontologicznej.dalej 
  • Pierwszy polski Uniwersytet III wieku powstał w 1975r. w Warszawie.dalej 

UNIWERSYTET TRZECIEGO WIEKU W ŁAZACH
UL. JESIONOWA 1, 42-450 ŁAZY

tel.: 728 404 741
e-mail: utw@utwlazy.pl

Uniwersytet Trzeciego Wieku w Łazach. UTW Łazy. Ogólnopolska Olimpiada Sportowa UTW. Aktualności, historia, zarząd, rada programowa, zajęcia, wykłady.
Poleć stronę
Wypełnij formularz kontaktowy
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Wersja mobilna