Ustalono datę olimpiady Uniwersytetów Trzeciego Wieku

Strona główna » Aktualności » Ustalono datę olimpiady Uniwersytetów Trzeciego Wieku

wielkość tekstu: A | A | A

 

Ustalono datę olimpiady Uniwersytetów Trzeciego Wieku

15 lutego na Stadionie Śląskim w Chorzowie odbyło się spotkanie związane z organizacją XIV Międzynarodowej Olimpiady Uniwersytetów Trzeciego Wieku i Organizacji Senioralnych „Trzeci Wiek na Start”. Było to pierwsze w tym roku spotkanie, w którym udział wzięli przedstawiciele Zarządu Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Łazach oraz Fundacji AWF w Łazach, natomiast zdalnie wsparciem merytorycznym służyli przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Łazach.

Podczas spotkania podjęte zostały pierwsze znaczące decyzje. Na posiedzeniu sztabu olimpijskiego ustalono, że XIV Międzynarodowa Olimpiada Uniwersytetów Trzeciego Wieku i Organizacji Senioralnych „Trzeci Wiek na Start” odbędzie się w terminie 16-17 września 2022 r. Pierwszy dzień sportowych zmagań seniorów rozpoczną występy artystyczne oraz zorganizowana zostanie konferencja dotycząca zdrowia seniorów. Drugi dzień upłynie pod znakiem rywalizacji sportowych. W tym roku uczestnicy olimpiady będą mieli możliwość wystartować w 8 dyscyplinach: tenis stołowy, brydż, pływanie, przełaje rowerowe, strzelanie z łuku, biegi, pchnięcie kulą, boule.

„To już czternasta olimpiada organizowana przez Uniwersytet Trzeciego Wieku w Łazach. W tym roku podobnie jak przez ostatnie dwa lata zmagania sportowe seniorów odbędą się we wrześniu na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Do wachlarza konkurencji wracają dwie dyscypliny, których przez ostatnie dwa lata ze względu na sytuację epidemiczną nie mieliśmy możliwości zorganizować. Są to tenis stołowy i brydż. Już dziś zapraszamy wszystkie uniwersytety oraz organizacje senioralne” – powiedziała Krystyna Męcik, prezes UTW w Łazach.

Agnieszka Seweryn

czytano: 686 razy

autor: utwlazy.pl

data dodania: 2022-03-03 17:54:53

Oferujemy
  • KAWIARENKĘ LITERACKĄ
  • TEATR I KINO
  • PRZEDSTAWIENIA KABARETOWE
  • ZAJĘCIA PLASTYCZNE
  • ZAJĘCIA KULTURALNE
  • SPORTY WODNE
Formularz zapytaniowy
Ciekawostki
  • Celem Uniwersytetów Trzeciego Wieku jest włączenie osób starszych do kształcenia ustawicznego, aktywizacja intelektualna, psychiczna i fizyczna słuchaczy jak również opracowanie metod edukacji i wdrażanie profilaktyki gerontologicznej.dalej 
  • Pierwszy polski Uniwersytet III wieku powstał w 1975r. w Warszawie.dalej 

UNIWERSYTET TRZECIEGO WIEKU W ŁAZACH
UL. JESIONOWA 1, 42-450 ŁAZY

tel.: 728 404 741
e-mail: utw@utwlazy.pl

Uniwersytet Trzeciego Wieku w Łazach. UTW Łazy. Ogólnopolska Olimpiada Sportowa UTW. Aktualności, historia, zarząd, rada programowa, zajęcia, wykłady.
Poleć stronę
Wypełnij formularz kontaktowy
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Wersja mobilna