OLSZTYN

Strona główna » Aktualności » OLSZTYN

wielkość tekstu: A | A | A

OLSZTYN. Warmia – Mazury.

XII Europejskie Spotkanie Integracyjne Polskich Uniwersytetów Trzeciego Wieku.

24.06–29.06.2018 r.

W spotkaniu, które odbywało się na terenie kampusu Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego uczestniczyły delegacje z Rosji (Obwód Kaliningradzki), Kazachstanu, Białorusi, Litwy, Łotwy, Ukrainy, Republiki Czeskiej, Rumunii i Austrii – łącznie 22 delegacje zagraniczne oraz 8 delegacji z krajowych UTW. Gości przywitała Prezes Stowarzyszenia Akademia Trzeciego Wieku przy Miejskim Ośrodku Kultury w Olsztynie Aldona Bagińska,

Uroczyste otwarcie XII Spotkania odbyło się 25 czerwca w Auli im. A. i G. Dietrichów, zaś uświetnił je koncert Jarosława Chojnackiego. Po południu uczestnicy wzięli udział we mszy świętej w intencji Ojczyzny. Następnego dnia, 26 czerwca, wydarzeniem był rejs po kanale ostródzko-elbląskim pod nazwą „Statkiem po Trawie”, z systemem 5 pochylni, rezerwatem ornitologicznym na jeziorze Druzno oraz zwiedzanie Muzeum Kanału. W środę, 27 czerwca, uczestnicy i goście wzięli udział w panelach dyskusyjnych „Dobre praktyki i rozwiązywanie  problemów  Polskich  UTW”  oraz  „Niepodległa w sercach Polaków i Polonii w Europie”. Wysłuchali także wykładu historycznego prof. Stanisława Achremczyka „Kresy dla Niepodległej”. Wieczorem, na przystani kortowskiej odbyło się spotkanie integracyjne „O mój rozmarynie” z występami członków Polskich UTW oraz udziałem  olsztyńskich  UTW  i  organizacji  kresowych z Olsztyna. W czwartek, 28 czerwca, miało miejsce spotkanie „Olsztyn  –  Miasto  Ogród”,  w  czasie  którego  uczestnicy zwiedzili Olsztyn, zapoznali się z historią miasta oraz informacji na temat współczesnego Olsztyna. Spotkanie zakończyło się uroczystą kolacją z nadzieją na kolejne spotkanie za rok.

UTW w Łazach reprezentowali: Lidia Białas, Renata Bałazy i Bogdan Męcik

Europejskie Spotkanie zostało zorganizowane przy wsparciu  finansowym  Senatu  RP,  Samorządu  Województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz Gminy Olsztyn. Patronat medialny sprawowały: TVP 3 Olsztyn, Radio Olsztyn oraz Głos Seniora.

czytano: 810 razy

autor: utwlazy.pl

data dodania: 2018-10-04 23:27:20

Oferujemy
  • KAWIARENKĘ LITERACKĄ
  • TEATR I KINO
  • PRZEDSTAWIENIA KABARETOWE
  • ZAJĘCIA PLASTYCZNE
  • ZAJĘCIA KULTURALNE
  • SPORTY WODNE
Formularz zapytaniowy
Ciekawostki
  • Celem Uniwersytetów Trzeciego Wieku jest włączenie osób starszych do kształcenia ustawicznego, aktywizacja intelektualna, psychiczna i fizyczna słuchaczy jak również opracowanie metod edukacji i wdrażanie profilaktyki gerontologicznej.dalej 
  • Pierwszy polski Uniwersytet III wieku powstał w 1975r. w Warszawie.dalej 

UNIWERSYTET TRZECIEGO WIEKU W ŁAZACH
UL. JESIONOWA 1, 42-450 ŁAZY

tel.: 728 404 741
e-mail: utw@utwlazy.pl

Uniwersytet Trzeciego Wieku w Łazach. UTW Łazy. Ogólnopolska Olimpiada Sportowa UTW. Aktualności, historia, zarząd, rada programowa, zajęcia, wykłady.
Poleć stronę
Wypełnij formularz kontaktowy
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Wersja mobilna