Ruszyły przygotowania do olimpiady

Strona główna » Aktualności » Ruszyły przygotowania do olimpiady

wielkość tekstu: A | A | A

Ruszyły przygotowania do olimpiady

W połowie stycznia w sali narad Urzędu Miejskiego odbyło się spotkanie sztabu olimpijskiego z włodarzami miasta i zaproszonymi gośćmi. Tematem spotkania była organizacja jubileuszowej dziesiątej Olimpiady Sportowej Uniwersytetów Trzeciego Wieku I Organizacji Senioralnych  „Trzeci Wiek na Start”.

Olimpiada UTW na stałe wpisała się w kalendarz plenerowych wydarzeń Gminy Łazy. Organizowana od dziesięciu lat impreza przyciąga do Łaz zawodników z kraju i zagranicy. Liczba uczestników z roku na rok rośnie i sięga już ponad 2000 tys. osób. Z tego względu zaplanowanie tego rodzaju wydarzenia jest dużym wyzwaniem dla organizatorów, którzy każdego roku starają się zapewnić nie tylko wysoki poziom zawodów, ale przede wszystkim bezpieczeństwo uczestników. W tym celu już na długo przed olimpiadą odbywają się spotkania oraz rozmowy w celu ustalenia najbardziej optymalnych rozwiązań, aby olimpiada spełniła w 100% zarówno oczekiwania zawodników jak i organizatorów.

W styczniu odbyło się pierwsze posiedzenie sztabu olimpijskiego, na które zaproszeni zostali przedstawiciele wszystkich instytucji, organizacji i służb współpracujących podczas organizacji imprezy w celu omówienia wstępnych ustaleń organizacyjnych.

W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele: - Urzędu Marszałkowskiego, -Akademii Wychowania Fizycznego im. J. Kukuczki, -Komendy Powiatowej Straży Pożarnych, -Komendy Powiatowej Policji, -SAFETY24 – firmy zapewniającej ochronę, -zabezpieczenia medycznego: Paramedics, RCKU, Promed, Jurajskiej Grupy GOPR, -służb porządkowych: Promax i OSP, - Burmistrz Łaz, -Sekretarz Gminy i przedstawiciele wydziałów, -OSIR-u, -MOK-u i Rady Miejskiej, -Komisariatu Policji, -zaprzyjaźnionych szkół , UTW, Klubu Seniora i wolontariuszy.

Sztab olimpijski ustalił, że tegoroczna jubileuszowa olimpiada będzie trwała dwa dni i odbędzie się w terminie 18-19 maja. Podczas spotkania przedyskutowano kwestie organizacji poszczególnych dyscyplin sportowych oraz przeanalizowano uwagi sędziów. Sztab olimpijski bardzo szczegółowo omówił regulamin olimpiady oraz zasady bezpieczeństwa, które obowiązywać będą podczas imprezy. Wzorem lat ubiegłych sztab olimpijski dołoży wszelkich starań, aby wydarzenie stworzyło optymalne warunki dla wszystkich uczestników.

Wkrótce REGULAMIN i inne informacje dotyczące OLIMPIADY SPORTOWEJ SENIORÓW.

Agnieszka Seweryn

czytano: 1385 razy

autor: utwlazy.pl

data dodania: 2018-02-19 23:21:45

Oferujemy
  • KAWIARENKĘ LITERACKĄ
  • TEATR I KINO
  • PRZEDSTAWIENIA KABARETOWE
  • ZAJĘCIA PLASTYCZNE
  • ZAJĘCIA KULTURALNE
  • SPORTY WODNE
Formularz zapytaniowy
Ciekawostki
  • Celem Uniwersytetów Trzeciego Wieku jest włączenie osób starszych do kształcenia ustawicznego, aktywizacja intelektualna, psychiczna i fizyczna słuchaczy jak również opracowanie metod edukacji i wdrażanie profilaktyki gerontologicznej.dalej 
  • Pierwszy polski Uniwersytet III wieku powstał w 1975r. w Warszawie.dalej 

UNIWERSYTET TRZECIEGO WIEKU W ŁAZACH
UL. JESIONOWA 1, 42-450 ŁAZY

tel.: 728 404 741
e-mail: utw@utwlazy.pl

Uniwersytet Trzeciego Wieku w Łazach. UTW Łazy. Ogólnopolska Olimpiada Sportowa UTW. Aktualności, historia, zarząd, rada programowa, zajęcia, wykłady.
Poleć stronę
Wypełnij formularz kontaktowy
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Wersja mobilna