Kabaret 50+

Strona główna » Aktualności » Kabaret 50+

wielkość tekstu: A | A | A

22.10.2017 roku w sali widowiskowej MOK w Łazach Kabaret 50+ przedstawił program Jubileuszowy, którym podsumował 10-lecie działalności. Program składał się z 4 części: 1/ Tradycje kolejowe miasta Łazy, 2/ Trudy życia, 3/ Problemy małżeńskie, 4/ Nie jestem ciekawa ale lubię wiedzieć, było to 90 minut świetnej rozrywki. W programie przedstawiono najlepsze skecze i monologi, które zostały nagradzone w ciągu tych 10 lat. Na Juwenaliach w Warszawie w 2008 roku Kabaret zdobył I miejsce w kategorii Teatry i Kabarety za program " Młodzi duchem". Grupa kabaretowa powstała z inicjatywy Małgorzaty Iwińskiej  i wchodziła w skład sekcji teatralnej, której liderką była Krystyna Knop. W 2010 roku  z sekcji teatralnej wyodrębniły sie dwie sekcje sekcja Teatralna i Kabaret 50+ pod kierownictwem  Małgorzaty Iwińskiej. Autorem monologów i skeczy jest Małgorzata Iwińska oraz Lidia Kałuzińska, która jest  autorką kilku trafnych scenariuszy. Kabaret 50+  zdobył wiele nagród i wyróżnień: w  2011 roku  na Juwenaliach w Warszawie za program " Czyja to wina" kabaret zdobył II miejsce w kategorii teatry i kabarety. W 2013 trzyosobowy skład wywalczył I miejsce za " Trudy życia". Cztery razy Kabaret 50+ zajął pierwsze miejsce w Wojewódzkim Przeglądzie Kabaretów w Siewierzu i Gródkowie, specjalne wyróżnienie na Przeglądzie Kabaretów UTW w Oświęcimiu. W 2015 roku Małgorzata Iwińska i Lidia Kałuzińska zdobyły indwidualną nagrodę za grę aktorską. Kabaret 50+  swoją twórczość prezentuje na scenach  zaprzyjaźnionych UTW w Zawierciu, Bytomiu, Katowicach, Radomsku, Skoczowie, Będzinie. Swoimi występami bawił publiczność na WOŚP,  Dożynkach i pensjonariuszy Domów Opieki Społecznej. Znany jest w Sosnowcu, Koziegłowach, Kroczycach, Porębie,Niegowonicach,Żarnowcu, Chorzowie, Mrzeżynie, Ogrodzieńcu, Konopiskach, Podlesicach, Chruszczobrodzie, Rokitnie Szlacheckim z oryginalnego dowcipu i refleksji.  Trzon kabaretu do dzisiaj stanowią Małgorzata Iwińska i Małgorzata Barska, najdłużej działający skład kabaretu to Małgorzata Iwińska, Lidia Kałuzińska, Małgorzata Barska , Ewa Wójcik.  W ciągu 10 lat w kabarcie występowali: Krystyna Knop, Krystyna Kisielewska, Waldemar Mądry, Sabina Grzanka, Grażyna Tokarska, Hanna Włodyka, Zdzisława Kurzawa, Andrzej Gromadka, Janina Bajkowska, Teresa Łukasik, . Obecnie do składu  kabaretu dołączyli Dorota Sobolewska, Dorota Drąg ,Stefan Glanda i Małgorzata Ziaja. Myślą przewodnią od  powstania kabaretu jest realizowanie programu, który uczy dystansu do codzienności i rozśmiesza.

M.Iwińska

czytano: 1569 razy

autor: utwlazy.pl

data dodania: 2018-01-15 09:58:34

Oferujemy
  • KAWIARENKĘ LITERACKĄ
  • TEATR I KINO
  • PRZEDSTAWIENIA KABARETOWE
  • ZAJĘCIA PLASTYCZNE
  • ZAJĘCIA KULTURALNE
  • SPORTY WODNE
Formularz zapytaniowy
Ciekawostki
  • Celem Uniwersytetów Trzeciego Wieku jest włączenie osób starszych do kształcenia ustawicznego, aktywizacja intelektualna, psychiczna i fizyczna słuchaczy jak również opracowanie metod edukacji i wdrażanie profilaktyki gerontologicznej.dalej 
  • Pierwszy polski Uniwersytet III wieku powstał w 1975r. w Warszawie.dalej 

UNIWERSYTET TRZECIEGO WIEKU W ŁAZACH
UL. SPÓŁDZIELCZA 2, 42-450 ŁAZY

tel.: 728 404 741
e-mail: utw@utwlazy.pl

Uniwersytet Trzeciego Wieku w Łazach. UTW Łazy. Ogólnopolska Olimpiada Sportowa UTW. Aktualności, historia, zarząd, rada programowa, zajęcia, wykłady.
Poleć stronę
Wypełnij formularz kontaktowy
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Wersja mobilna