50 lat miasta Łazy

Strona główna » Aktualności » 50 lat miasta Łazy

wielkość tekstu: A | A | A

„50 lat minęło”.

Minęły też trzy godziny prawdziwej uczty dla ducha jaką było jubileuszowe koncertowanie na najwyższym poziomie, które wzbudziło zachwyt i podziw wśród publiczności.
Koncert jubileuszowy połączony został z wręczeniem honorowego obywatelstwa Józefowi Zapędzkiemu oraz uhonorowaniem medalami m.in. osób , instytucji, organizacji zasłużonych dla Gminy Łazy, osób urodzonych w 1967 roku oraz par małżeńskich, które tego roku stanęły na ślubnym kobiercu.

Gmina Łazy do tego jedynego w swoim rodzaju wydarzenia przygotowywała się już od wielu miesięcy. Wraz z nastaniem roku jubileuszowego zaplanowane zostało podsumowanie całorocznych wydarzeń w sposób wyjątkowy. A ponieważ Gmina Łazy słynie nie tylko z wysokiego poziomu edukacji oraz działalności społecznej, ale także z dbałości o kulturę i rozrywkę rok jubileuszowy nie mógł zakończyć się inaczej jak tylko koncertowo.

12 listopada o godzinie 17:00 w Hali Sportowej „Klaudiusz” w Łazach odbył się koncert jubileuszowy „50 lat minęło”. Uroczystość rozpoczęła prezentacja multimedialna, która przybliżyła uczestnikom jubileuszowej gali rozwój Gminy Łazy na przestrzeni minionego półwiecza.

„Łazy mogą dzisiaj pochwalić się 50-letnią historią. Dzisiejszy koncert jest ukoronowaniem całorocznych obchodów jubileuszowych, w trakcie którego odbywały się liczne wydarzenia sportowe, kulturalne i gospodarcze. Dzisiejszy koncert jest nie tylko podsumowaniem tego jubileuszu, ale także pretekstem, abyśmy my, łazowianie poczuli dumę z miejsca gdzie się urodziliśmy, mieszkamy i pracujemy. Niech ten koncert będzie wydarzeniem utrwalającym w nas poczucie tożsamości z małą ojczyzną, której historię tworzyli nasi przodkowie, dzisiaj tworzymy ją my, a jutro będą tworzyły nasze dzieci oraz wnuki. W prezentacji było wiele zdjęć i słów, jednak jedno zdanie utkwiło nam szczególnie w pamięci: Łazy to przede wszystkim silni ludzie!” – powiedział burmistrz Łaz Maciej Kaczyński witając zaproszonych gości.

Podczas koncertu jubileuszowego „50 lat minęło” uhonorowani zostali społecznicy, samorządowcy, ludzie kultury, przedsiębiorcy, instytucje oraz osoby, którym należą się podziękowania i słowa uznania za wkład w rozwój miasta.

UTW w Łazach otrzymał specjalny medal pamiątkowy.

 

Agnieszka Seweryn

czytano: 998 razy

autor: utwlazy.pl

data dodania: 2017-11-23 23:30:33

Oferujemy
  • KAWIARENKĘ LITERACKĄ
  • TEATR I KINO
  • PRZEDSTAWIENIA KABARETOWE
  • ZAJĘCIA PLASTYCZNE
  • ZAJĘCIA KULTURALNE
  • SPORTY WODNE
Formularz zapytaniowy
Ciekawostki
  • Celem Uniwersytetów Trzeciego Wieku jest włączenie osób starszych do kształcenia ustawicznego, aktywizacja intelektualna, psychiczna i fizyczna słuchaczy jak również opracowanie metod edukacji i wdrażanie profilaktyki gerontologicznej.dalej 
  • Pierwszy polski Uniwersytet III wieku powstał w 1975r. w Warszawie.dalej 

UNIWERSYTET TRZECIEGO WIEKU W ŁAZACH
UL. JESIONOWA 1, 42-450 ŁAZY

tel.: 728 404 741
e-mail: utw@utwlazy.pl

Uniwersytet Trzeciego Wieku w Łazach. UTW Łazy. Ogólnopolska Olimpiada Sportowa UTW. Aktualności, historia, zarząd, rada programowa, zajęcia, wykłady.
Poleć stronę
Wypełnij formularz kontaktowy
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Wersja mobilna