Sekcje artystyczne - Kronika wydarzeń

Strona główna » Aktualności » Sekcje artystyczne - Kronika wydarzeń

wielkość tekstu: A | A | A

 20.05.2017 wszystkie sekcje artystyczne Plastyczna, Kabaret 50+ i Modelki 50+ jednocześnie zaprezentowały swoją twórczość. W Fabryce Porcelany w Katowicach sekcja plastyczna zorganizowała wystawę obrazów pt." BARWY,EMOCJE, DŹWIĘKI W PEJZAŻU". Wystawa była wydarzeniem towarzyszącym " Nocy Muzeów" sekcja plastyczna udostępniła  obrazy przedstawiające krajobrazy jurajskie, których piękno i czar podkreślała muzyka inspirowana zjawiskami natury szum wiatru,odgłosy burzy, szelest liści, szmer potoków i strumyków  w połączeniu z dźwiękami fletni i innych instrumentów, stworzyła magiczny i zjawiskowy klimat wystawy. Swoje prace udostępnili: Helena Wieczorek, Urszula Rzepecka, Adam Janoska, Bożena Haczyk, Henryka Kubiczek, Elżbieta Kępa, Alina Koczur. Sekcje Modelki 50+ i Kabaret wzięły udział w Kongresie Obywatel Senior zorganizowanym w WPKiW w Chorzowie. Występy odbywały się w plenerze na scenie pod chmurką. Kabaret rozbawił i rozgrzał widownię, bo tego dnia pogoda nie była łaskawa dla artystów, programem   satyrycznym pod ogólnym tytułem " Ja nie jestem ciekawa ale lubię wiedzieć" .Sekcja Modelki 50+ zaprezentowała tematyczny  pokaz mody  pt." Moda przemija styl nigdy - Coco Chanel". Rys biograficzny CC, choreografia sceniczna, podkład muzyczny z utworami Edit Piaf, Charl'a Aznavour'a oraz szyk  i elegancja modelek w prezentowanych kreacjach, zostały przez widownie przyjęte entuzjastycznie.
31.05.2017 II Bytomski Przegląd Twórczości Artystycznej UTW -Teatr Tańca i Ruchu Bytom. Sekcje Kabaret 50+ i Modelki 50+ wzięły udział w II przeglądzie Twórczości Artystycznej Seniorów  w kategorii małe formy teatralne i kabarety. Przegląd zorganizował  UTW w Bytomiu w Bytomskim Teatrze Tańca i Ruchu Rozbark Kabaret rozbawił publiczność oryginalnym refleksyjnym dowcipem, żegnany przez widownię na stojąco, a Modelki z pokazem CC z elegancją bisowały.


10.06.2017 INDUSTRIADA czyli Festiwal Święta Szlaku Zabytków Techniki. Na szlaku zabytków techniki w Fabryce Porcelany ponownie zaprezentowane zostały prace sekcji plastycznej połączone z warsztatami zdobienia porcelany i warsztatami plastycznymi które poprowadzili Adam Janska i Urszula Rzepecka. Warsztaty plastyczne cieszyły się ogromnym zainteresowaniem zwłaszcza wśród dzieci, które mogły pod okiem fachowców malować farbami na płótnie. Temetem warsztatów była filiżanka.
13.06.2017 Kabaret 50+ uświetnił  wspaniałym występem zakończenie roku akademickiego UTW w Będzinie. Przyjęty został  owacjami na stojąco i żegnany z bisem.
SENIORALIA - 24.06.2017.  Modelki 50+ na zaproszenie UTW w Kętach,  przedstawiły dwa pokazy mody pt" Kobieta dawniej i dziś" oraz kolekcja CC, przyjęte  entuzjastycznie przez seniorów.
I Międzynarodowy Letni Festiwal Seniorów w Łucku 23-26.08.2017. Wołyński Instytut Ekonomii i Zarządzania zaprosił Modelki 50+ do występu z pokazem mody retro kolekcja CC podczas uroczystej kolacji I MFS.
14.10.2017  Kabaret 50+ i Modelki 50+ na zaproszenie Parafii Miłosierdzia Bożego  w Rokitnie Szalecheckim  uświetniły swoimi występami artystycznymi uroczystości z okazji jubileuszu 30 lat pracy kapłańskiej ks.kanonika Jana Niziołka, 15 lat założenia Rycerstwa Niepokalnej i 100 objawien Fatimskich.
20.10.2017 Kabaret 50+ wystąpił z programem artystycznym pt" Problemy małżeńskie- czyli czyja to wina" na IV Kongresie Zdrowia .
24.10.2017 Kabaret 50+ w ramach zajęć kulturalno-oświatych prowadził spotkanie z osadzonymi przebywającymi w ZK w Ciągowicach.

czytano: 1404 razy

autor: utwlazy.pl

data dodania: 2017-11-07 09:57:18

Oferujemy
  • KAWIARENKĘ LITERACKĄ
  • TEATR I KINO
  • PRZEDSTAWIENIA KABARETOWE
  • ZAJĘCIA PLASTYCZNE
  • ZAJĘCIA KULTURALNE
  • SPORTY WODNE
Formularz zapytaniowy
Ciekawostki
  • Celem Uniwersytetów Trzeciego Wieku jest włączenie osób starszych do kształcenia ustawicznego, aktywizacja intelektualna, psychiczna i fizyczna słuchaczy jak również opracowanie metod edukacji i wdrażanie profilaktyki gerontologicznej.dalej 
  • Pierwszy polski Uniwersytet III wieku powstał w 1975r. w Warszawie.dalej 

UNIWERSYTET TRZECIEGO WIEKU W ŁAZACH
UL. JESIONOWA 1, 42-450 ŁAZY

tel.: 728 404 741
e-mail: utw@utwlazy.pl

Uniwersytet Trzeciego Wieku w Łazach. UTW Łazy. Ogólnopolska Olimpiada Sportowa UTW. Aktualności, historia, zarząd, rada programowa, zajęcia, wykłady.
Poleć stronę
Wypełnij formularz kontaktowy
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Wersja mobilna