Byliśmy w Łucku na Ukrainie

Strona główna » Aktualności » Byliśmy w Łucku na Ukrainie

wielkość tekstu: A | A | A

W dniach 23-26 sierpnia 2017 20-osobowa grupa studentów Uniwersytyetu Trzeciego Wieku w Łazach przebywała w Łucku  jednym z największych miast położonym na zachodniej Ukrainie, stolicy obwodu Wołyńskiego głownym ośrodku politycznym, kulturalnym i religijnym. Głównym celem wyjazdu był udział w zorganizowanym po raz pierwszy w Łucku na Ukrainie Międzynarodowym Letnim Festiwalu Seniorów pod hasłem "Sport dla wszystkich dla zdrowia". Zaletą festiwalu było to, że w każdej grupie wiekowej 50+,60+,70, i danej dyscyplinie sportowej ktoś miał swoje  własne zwycięstwo. W Festiwalu Sportowym brało udział ponad 200 zawodników z Polski, Turcji, Litwy i Ukrainy, łącznie 17 Uniwersytetów Trzeciego Wieku. Organizatorem Festiwalu był NGO UTW w Łucku, którego Prezydentem jest  pani Oksana Stepanyuk. Festiwal rozpoczął się zapaleniem znicza olimpijskiego, płomieniem przywiezionym z Polski przez studentów UTW w Łazach i użyczony organizatorom Festiwalu. Mowy powitalne wygłosili: Burmistrz Miasta Łuck pan Grigorii Pustovit, Zastępca Rady Regionalnej Wołynia, sponsor Festiwalu pan Mikhail Iberovsko, organizatorzy pani Oksana Stepanyuk i pani Katherins Melnyk i zaproszeni goście pani Krystyna Męcik i pan Bogdan Ratko. W sportowych zmaganiach wzięło udział 15 naszych studentów. Zdobyliśmy 11 medali w tym: 5 złotych, 5 srebrnych i 1 brązowy.

Złote medale zdobyli:
1. Danuta Bzdęga bieg 60 m
2. Wiesław Kwinta bieg 60m
3.Bogusława Wojtasik pchnięcie kulą
4. Stanisław Jaworski siłowanie na rękę
5. Bogusława Dudek kajaki

srebrne medale zdobyli:
1. Krystyna Męcik bieg 60m
2. Bogdan Radko strzelanie
3. Maria Górna wyścigi rowerowe
4. Maria Górna jazda na rowerze "free style"
5. Danuta Merkel tenis stołowy

Brązowy medal zdobyła Teresa Łukasik w wyścigu rowerowym.

Oprócz naszego uniwersytetu w Festiwalu Sportowym uczestniczyły reprezentacje UTW Siewierz, Koziegłowy i Częstochowa -Akademia J.Długosza.

Program pobytu w Łucku był bardzo bogaty, oprócz startu w zawodach gospodarze przygotowali sporo atrakcji tj.: integracyjne kolacje połączone z występami grup z innych krajów. Nasze studentki wystąpiły z pokazem mody retro kolekcja "Coco Chanel" , który wzbudził ogromny aplauz wśród uczestników. 24 sierpnia z okazji Dnia Niepodległości Ukrainy byliśmy świadkami obchodów i uroczystości związanych z ich narodowym świętem. Piękna pogoda, gościnność, serdeczność, życzliwość i otwartość z jaką nas przyjęli gospodarze i nasze sukcesy sportowe sprawiły że wrociliśmy bardzo zadowolni z bagażem miłych wrażeń.

Bogusława Wojtasik
Bogdan Radko

czytano: 1734 razy

autor: utwlazy.pl

data dodania: 2017-09-02 15:29:13

Oferujemy
  • KAWIARENKĘ LITERACKĄ
  • TEATR I KINO
  • PRZEDSTAWIENIA KABARETOWE
  • ZAJĘCIA PLASTYCZNE
  • ZAJĘCIA KULTURALNE
  • SPORTY WODNE
Formularz zapytaniowy
Ciekawostki
  • Celem Uniwersytetów Trzeciego Wieku jest włączenie osób starszych do kształcenia ustawicznego, aktywizacja intelektualna, psychiczna i fizyczna słuchaczy jak również opracowanie metod edukacji i wdrażanie profilaktyki gerontologicznej.dalej 
  • Pierwszy polski Uniwersytet III wieku powstał w 1975r. w Warszawie.dalej 

UNIWERSYTET TRZECIEGO WIEKU W ŁAZACH
UL. JESIONOWA 1, 42-450 ŁAZY

tel.: 728 404 741
e-mail: utw@utwlazy.pl

Uniwersytet Trzeciego Wieku w Łazach. UTW Łazy. Ogólnopolska Olimpiada Sportowa UTW. Aktualności, historia, zarząd, rada programowa, zajęcia, wykłady.
Poleć stronę
Wypełnij formularz kontaktowy
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Wersja mobilna