INAUGURACJA ROKU UTW

Strona główna » Aktualności » INAUGURACJA ROKU UTW

wielkość tekstu: A | A | A

W sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Łazach odbyła się inauguracja roku akademickiego 2016/2017. Tym samym słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku rozpoczęli dziesiąty rok działalności

„Każdy rok w wydaniu UTW w Łazach jest inny i obfituje w ogromne sukcesu i ciekawe wydarzenia. Rozpoczynało się od działalności edukacyjnej, ale bardzo szybko działalność UTW rozszerzyła się o aktywność sportową. Jesteśmy współtwórcami rozpowszechniania aktywności senioralnej w całej Polsce. Możemy się poszczycić ogromnymi sukcesami w dziedzinie artystycznej, literackiej, teatralnej. Jesteśmy w was bardzo dumni” - podkreślił burmistrz Łaz Maciej Kaczyński..

13 października to w tym roku dzień, którego seniorzy rozpoczynają kolejny rok akademickiej edukacji. To szczególny rok, bowiem rozpoczyna się 10 rok działalności łazowskiego uniwersytetu. Obecnych na sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury słuchaczy UTW oraz przybyłych na uroczystość gości w imieniu Zarządu i Rady Programowej powitała Urszula Sokół. Chwilę potem w podniosły nastrój obecnych wprowadził Chór Semafor, który przy akompaniamencie klawiszowym w wykonaniu Karola Hadrycha zaśpiewał „Gaudeamus igitur”. Indeksy tego dnia otrzymało prawie 160 słuchaczy. Wielu z nich to osoby, które studentami UTW są od początku jego istnienia, są także seniorzy, którzy rozpoczynają swoją akademicką drogę.

Inauguracji roku akademickiego towarzyszyła krótka prelekcja o bezpieczeństwie, które odgrywa bardzo ważną rolę w edukacji słuchaczy UTW, gdyż osoby uczęszczające na zajęcia są aktywne i angażują się w wiele inicjatyw, podczas których bezpieczeństwo człowieka stawiane jest na pierwszym miejscu. Prelekcję dotyczącą ryzyka na drodze, bezpiecznej podróży, zmian w przepisach ruchu drogowego oraz odpowiedzialności kierowcy i pieszego wygłosiła st. sierż. Marta Wnuk, która chwilę później w towarzystwie nadkom. Agnieszki Dudkiewicz, zastępcy komendanta Komisariatu Policji w Łazach oraz nadkom. Andrzeja Świebody, rzecznika prasowego Komendy Powiatowej Policji w Zawierciu przekazała kamizelki i opaski odblaskowe oraz informacje w postaci ulotek.

Agnieszka Seweryn

czytano: 1234 razy

autor: utwlazy.pl

data dodania: 2016-10-26 14:00:46

Oferujemy
  • KAWIARENKĘ LITERACKĄ
  • TEATR I KINO
  • PRZEDSTAWIENIA KABARETOWE
  • ZAJĘCIA PLASTYCZNE
  • ZAJĘCIA KULTURALNE
  • SPORTY WODNE
Formularz zapytaniowy
Ciekawostki
  • Celem Uniwersytetów Trzeciego Wieku jest włączenie osób starszych do kształcenia ustawicznego, aktywizacja intelektualna, psychiczna i fizyczna słuchaczy jak również opracowanie metod edukacji i wdrażanie profilaktyki gerontologicznej.dalej 
  • Pierwszy polski Uniwersytet III wieku powstał w 1975r. w Warszawie.dalej 

UNIWERSYTET TRZECIEGO WIEKU W ŁAZACH
UL. JESIONOWA 1, 42-450 ŁAZY

tel.: 728 404 741
e-mail: utw@utwlazy.pl

Uniwersytet Trzeciego Wieku w Łazach. UTW Łazy. Ogólnopolska Olimpiada Sportowa UTW. Aktualności, historia, zarząd, rada programowa, zajęcia, wykłady.
Poleć stronę
Wypełnij formularz kontaktowy
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Wersja mobilna